Kościół św. Józefa Oblubieńca N.M.P.

Kościół parafialny św. Józefa (Małe Ciche 47) został wybudowany w latach 1969-72 z inicjatywy mieszkańców wsi, przede wszystkim braci Józefa i Jana Pawlikowskich, którzy ofiarowali dom na plebanię i przekonali właścicieli gruntów, na których stoi kościół, by ofiarowali swoje działki pod budynek świątyni.

Kościół został przebudowany w latach 1985-91, otrzymując obecny wygląd. Na co dzień stanowi dla mieszkańców wsi i jej gości główną świątynię.

Dodaj opinię

Piękny drewniany kościółek, zbudowany w latach 1969-72 z inicjatywy mieszkańców Małego Cichego, z rodzinami Pawlikowskich na czele. Parokrotnie przebudowana świątynia posiada wiele elementów konstrukcyjnych i dekoracyjnych zgodnych z tradycją podhalańską. W przybytku warto zobaczyć rzeźbę patrona na ołtarzu głównym, płaskorzeźby i pamiątkowy krzyż misyjny.

Kościół św. Józefa Oblubieńca N.M.P. adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kościół św. Józefa Oblubieńca N.M.P., zobacz gdzie w Małem Cichem zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kościół św. Józefa Oblubieńca N.M.P..
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kościół św. Józefa Oblubieńca N.M.P. opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij