Kumoterska gońba

Jest to wyjątkowo widowiskowa i zabawna impreza.

„Kumoterska gońba” (styczeń/luty), w ramach której odbywa parada kumoterska i parada gazdowska a także wyścigi kumoterek, wyścigi w skiringu i ski-skiringu przyciąga na położoną w północno-zachodniej części wsi polanę Lichajówki coraz większe rzesze mieszkańców i gości Podhala oraz Tatr.

Paradę zaprzęgów konnych poprzedzają wyścigi kumoterek, a dokładnie kuma i kumoski zasiadających na małych, zaprzężonych do jednego konia sanek, jakimi dawniej rodzice chrzestni wieźli dzieci do chrztu.

Powozi zwykle kumoska, która szczególnie na zakrętach musi uważać, by nie wypaść z sanek. Wyścigi w skiringu to wyścigi w jeździe na nartach za koniem a w ski-skiringu, w jeździe na nartach na koniu z jeźdźcem.

Dodaj opinię

Tradycyjna zimowa impreza, organizowana z reguły na polanie Lichajówki, na przełomie stycznia i lutego. Najważniejsze punkty w programie Kumoterskiej Gońby to wielka parada wspaniałych koni, strojnych górali i równie pięknych sań oraz kuligi - bardzo szeroko rozumiane. Za koniem mogą znajdować się równie dobrze sanie, jak też sanki oraz narciarze.

Kumoterska gońba adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kumoterska gońba, zobacz gdzie w Małem Cichem zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kumoterska gońba.
  • Ulica
    Małe Ciche
    Kumoterska gońba mieści się przy ulicy Małe Ciche w Małem Cichem
  • 34-531 Murzasichle
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kumoterska gońba opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij