Park linowy Stary Bór

Strome, wysokie tatrzańskie zbocza to raczej nie jest najlepsze miejsce na rozpoczęcie przygody z szeroko rozumianą wspinaczką. Lepiej zacząć od czegoś prostszego i przyjemniejszego. Na przykład od parku linowego.

W Murzasichlu od 2010 roku funkcjonuje miejsce stworzone przez pasjonatów, rozkochanych w górach i wspinaczkach - Park Linowy Stary Bór. Zaprojektowali i zbudowali oni jak dotąd 3 zróżnicowane trasy, pełne wąskich przejść po niestabilnych drewnianych kładkach, niepewnych mostów, zjazdów na linie, bujających się siatek i innych atrakcji wymagających sporej odwagi. Całość estetycznie i funkcjonalnie współgra z pobliską przyrodą Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Trasa* Leśnych Ludków przeznaczona jest dla dzieci od 4 do 15 lat. Pokonanie 12 przeszkód nie wymaga żadnego zabezpieczenia. Parę metrów nad ziemią pomiędzy świerkami rozciąga się 11-etapowa Trasa Adventure, zbudowana dla większych dzieci i tych dorosłych, którzy nie lubią nadmiernej wysokości. Bowiem 15 stacji Trasy Extreme wisi od 9 do 12 metrów nad ziemią – tutaj potrzebne są już pewne umiejętności, sprawność i niezachwiana pewność siebie.

Nad bezpieczeństwem gości czuwa profesjonalna kadra pracowników. W Parku linowym Stary Bór można zorganizować wyjątkowe wydarzenia okolicznościowe – od urodzin, rodzinnych pikników i imprez integracyjnych po szkolne lekcje z pogranicza wf-u, biologii i geografii.*

* w maju 2017 r. zmieniła się lokalizacja, a tym samym charakterystyka tras.

Dodaj opinię

Bezpieczniejsza alternatywa dla wspinaczki po tatrzańskich graniach lub nastawiona bardziej na rozrywkę forma przygotowania do wyjścia w najwyższe góry. Pod Starym Borem na sprawnych i odważnych czekają 3 niezwykle zróżnicowane trasy z kilkudziesięcioma przeszkodami. Są zarówno warianty przeznaczone dla maluchów, jak i tory na wysokości kilkunastu metrów.

Park linowy Stary Bór warto uwiecznić na wideo - może to zrobić KM Studio kamerzysta Wrocław

Park linowy Stary Bór adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Park linowy Stary Bór, zobacz gdzie w Małem Cichem zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Park linowy Stary Bór.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Park linowy Stary Bór opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij