Święto Matki Boskiej Zielnej

15 sierpnia tłumy pielgrzymów i górskich łazików gromadzą się na Wiktorówkach, gdzie w sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr ma miejsce najuroczystszy tam odpust w święto Matki Bożej Zielnej, o którym to święcie ks. Józef Tischner mówił że: „[…] pokazuje nam świat przyrody jako świat Boski i ludzki zarazem, stworzony przez Boga dla człowieka.

Właśnie w spożywaniu owoców tej ziemi człowiek wchodzi w uczestnictwo Bożej mocy ukrytej w tej ziemi”. Każdy modlący się wówczas przed figurką Matki Bożej Jaworzyńskiej ma szczególnie gorącą nadzieję na spełnienie swych próśb.

Dodaj opinię
Święto Matki Boskiej Zielnej adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Święto Matki Boskiej Zielnej, zobacz gdzie w Małem Cichem zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Święto Matki Boskiej Zielnej.
  • Ulica
    Wiktorówki 1, Małe Ciche
    Święto Matki Boskiej Zielnej mieści się przy ulicy Wiktorówki 1, Małe Ciche w Małem Cichem
  • 34-531 Murzasichle
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Święto Matki Boskiej Zielnej opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij