Małe Ciche - informacje praktyczne o miejscowości

Małe Ciche - jak dojechać

Wieś Małe Ciche mieści się na Podhalu, tuż pod Tatrami. Od bardziej znanych miejscowości, jak Poronin czy Bukowina Tatrzańska, dzieli ją jedynie kilka kilometrów, a od Zakopanego - 12. Małe Ciche sąsiaduje też z miejscowością letniskową Murzasichle (3 km). Choć wieś jest bardzo mała, urokliwe otoczenie i przede wszystkim - stacja narciarska, przyciągają tutaj rokrocznie całkiem sporą grupę turystów. Jak najłatwiej się tam dostać? Wygodną opcją jest samochód, a dojazd od strony Zakopanego przez Poronin jest bardzo dogodny i nie powinien sprawić problemu. W dokonaniu wyboru spośród innych środków transportu pomocna będzie łatwa w obsłudze wyszukiwarka połączeń GoEuro.

W Małym Cichym nie znajduje się stacja kolejowa, dlatego dojazd pociągiem wymaga przesiadki w Zakopanem lub Poroninie, skąd należy przesiąść się na bus lub autobus. W miejscowości znajdują się trzy przystanki: Małe Ciche Lichajówki, Małe Ciche Szkoła oraz Małe Ciche Kościół. Wybór prywatnych przewoźników jest duży i kursy odbywają się nawet kilkanaście razy dziennie, jednak wcześniej warto sprawdzić godziny odjazdów. Niektórzy przewoźnicy oferują także kursy przez granicę. Ponadto, alternatywną jest komunikacja miejska na trasie Murzasichle-Zakopane, z przystankiem w Małym Cichym. Co z taksówkami? Firmy oferujące przewóz osobowy znajdują się w Poroninie, Murzasichle, największy wybór jest natomiast w Zakopanem.

Na terenie samej miejscowości znajdują się wyciągi orczykowe i wyciąg krzesełkowy. Znajdują się tu także ciekawe trasy dla rowerzystów. Z miejscowości można objechać podnóże Tatr Wysokich w zaledwie jeden dzień, jednak ewentualne wypożyczenie rowerów jest możliwe w Poroninie. Na terenie Małego Cichego bez problemu można natomiast znaleźć sprzęt narciarski na godziny.

rozwiń
Małe Ciche - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij